המסע בעקבות הערך המוסף

מנהלת בית הספר בו עבדתי בראשית דרכי, העניקה לי, בשיחה קצרה, את אחת המתנות הגדולות בחיי – את השאלה "מה הערך המוסף שאת מביאה בשיעורים שלך?". השאלה הזאת נשארה אצלי כתושבת קבע וקיבלה אזרחות עם השנים, במהלך גידול שני ילדיי האישיים ועשרות ילדים נוספים איתם זכיתי לעבוד. היא מובילה אותי מדי יום למקומות מפתיעים ברעיונות, בעשייה ובמשאלות הלב. לא פעם לוקחת דווקא לעבר משברים, אך אלה מתגלים כנחוצים בסופו של דבר. חיפוש הערך המוסף בעשייה שלי לא עושה סימנים של ללכת. אז החלטנו אני והוא, להתחיל לכתוב על זה קצת ולמצוא שותפים למסע.

הכי מתחשק לי שהבלוג הזה יחבר בין (א)נשים נוספים שמחפשים דרך שלא מסתפקת (רק) בהורות פונקציונלית ובכיבוי שרפות (אני מספיק עם הרגליים על הקרקע בשביל לאכזב ולומר שאין לי פתרון קסם נגד שגרת #כריכים#פיזור#צהריים#שיעוריבית#חוגים#מקלחות#). אבל בטוח יש בינינו אנשים ששואפים לחוויית חינוך משמעותית יותר, עמוקה יותר, תורמת יותר לעולם סביב ומספקת יותר.

הדברים שגורמים לי להשאר ערה בהתרגשות רק כדי לכתוב עליהם הם שאלות כמו "איך ללמד ילדים להעז לראות את הזולת לא משנה כמה שונה יהיה?", "איך לגדל בנות ובנים חופשיים להיות מי שהם וחופשיים מכפייה סטריאוטיפית בת אלפי שנים?", "איך ללמד ילדות וילדים להיות יוזמית, יצירתיים, פעילים, אכפתיים וגם…מאושרים (נושא ראוי לבלוג משלו:))?", "כיצד ללמד את הילדים, וההורים לרוב, להיות קשובים לעצמם, לרגשותיהם ולגופם?". על כל על בוער לי לכתוב, לדבר, לדון והכי חשוב – ליזום ולעשות.

בבלוג אני רואה לנגד עיניי שלושה מדורים:  מדור אחד שיעסוק בעשייה משותפת של הורים וילדים התורמת לזולת או לסביבה, כמו למשל התנדבות שאפשר לעשות יחד, בין אם דרך ארגונים ובין אם דרך יוזמות מקומיות. גם רעיונות לפעילויות נוספות שתורמות להעמקת הקשר בין הורים לילדים ובני המשפחה המורחבת על דורותיה.

המדור השני יעסוק בחינוך מודע מגדר וידבר בין היתר על סטריאוטיפים המעוותים את חיינו וחיי ילדינו, על פערים מהותיים שהתרגלנו לא לראות בין נשים לגברים בחברה שלנו, בתקווה להצמיח קול צלול ומודע יותר להשפעות של אי-השוויון בחינוך וחיברות של בנות ובנים. נדבר על נשים מהעבר וההווה שלכולנו, נשים וגברים, בנות ובנים, יכולים להפיק וללמוד מהם.

במדור השליש יכנסו מחשבות, רעיונות, סיפורי השראה, כתבות, טיפים, קישורים, המלצות הקשורות לערך מוסף בחינוך.  מגוון דברים שיכולים להרחיב את הדעת ולהשפיע על חינוך בבית ומחוצה לו, ולא נכנסים בחלוקה של עשייה המשותפת וחינוך מגדרי.

תודה מכל הלב לגיל מרטנס על כך שבזכותה חלום ישן מתחיל לקרום עור וגידים. תודה לכן.ם שהגעתן.ם עד לכאן. כבר מחכה להפגש בפוסט הבא!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s